Firma Verpaalen Soft Fruit rozpoczęła swoją działalność w sektorze owoców miękkich jako producent truskawek. Kiedyś truskawki były uprawiane na polach, a obecnie cała produkcja odbywa się w szklarniach o powierzchni około 4 hektarów.

W szklarni ma miejsce uprawa sadzonek Elsanta w tackach, które latem można z powodzeniem zamienić na uprawę pędów.

Od samego początku swojego istnienia firma Verpaalen Soft Fruit przez długi czas uprawiała sadzonki do własnej produkcji. Te doświadczenia oraz wcześniejsze uprawy w szklarni sadzonek na własne potrzeby sprawiły, że w 2001 roku firma Verpaalen Soft Fruit zaczęła hodować sadzonki w tackach na sprzedaż.

Obecnie w Verpaalen Soft Fruit można dokonać wyboru szczepek, sadzonek, sadzonek w tackach i minitackach wybranych przez klienta odmian truskawek, w zależności od własnych preferencji.

Jakość i żywotność roślin jest monitorowana przez cały proces produkcyjny. Wysokiej jakości rośliny macierzyste, posiadające certyfikat wydany przez Naktuinbouw (Inspektorat ds. Ogrodnictwa i Sadownictwa w Holandii), są wykorzystywane jako materiał rodzicielski (rozmnożeniowy). Cały proces, począwszy od rośliny macierzystej aż po sadzonkę w tacce, odbywa się w firmie Verpaalen Soft Fruit.

Wymagania i preferencje klienta są chronione dzięki szczegółowemu monitorowaniu rozwoju i budowy kwiatostanu za pomocą przeznaczonych do tego testów. Każdy klient zawsze otrzymuje kompletny test kwiatostanu.

Możesz skontaktować się z nami w sprawie uzyskania dostosowanej do Twoich potrzeb, certyfikowanej przez instytut Naktuinbouw rośliny o szerokiej rozpiętości i wysokim potencjale produkcyjnym. Już teraz skontaktuj się z nami i umów na spotkanie!